Uz svinīgu atklāšanu aicina zināšanu telpa “Zikurāts”

Ceturtdien, 28. septembrī plkst. 19:30 Bruņinieku ielā 36 notiks zināšanu telpas “Zikurāts” atklāšanas pasākums, kurā laipni gaidīts ir ikviens. Atklāšanas programmā paredzēta Zikurāta projekta prezentācija, muzikāls priekšnesums, kā arī pieredzējušu dažādu nozares profesionāļu un personību diskusija, kurā piedalīsies gastroenterologs Anatolijs Danilāns, psihoterapeits Viesturs Rudzītis, rakstniece Inta Blūma un rūdīšanās skolas vadītājs un treneris Māris Žunda. Diskusija būs par tematu “Zināšanu nozīme cilvēka veselībā”. Dalība pasākumā ir bez maksas, iepriekš piesakoties mājaslapā zikurats.lv.

“Pēc tā, kas izdarīts Zikurātā, man ir pārliecība, ka tam būs sekmes un tas dzīvos ilgi. Sevišķi tādēļ, ka radies nevis tukšā vietā, bet balstās uz pieredzi, kas gūta “Mansardā”. Tas arī bija izdevies projekts, bet Zikurāts vienkārši ir jauns līmenis,” teic psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

“Zikurāts ir kas vairāk kā zināšanu telpa vai semināru zāle, tā ir vieta, kur pulcējas Latvijas intelektuālā elite un dalās savās zināšanās. Esmu pārliecināts, ka vispusīgas zināšanas par cilvēka fizisko un garīgo veselību ir pamats tam, lai mēs būtu veseli un laimīgi,” uzsver zināšanu telpas “Zikurāts” idejas autors Uldis Dauģis.

Savukārt rakstniece, populārās grāmatas “Latvietes Karma” autore Inta Blūma uzsver, ka viņu  uzrunā idejas ar pievienoto vērtību un aizrautīgi cilvēki, kas tās rada, virza un iedvesmo arī citus. “Aiz jebkuras telpas, idejas un vietas, stāv cilvēki, kas šo projektu ir izauklējuši un ar savu iedvesmas spēku virza tālāk. Zikurāts, pirmkārt, ir ideja un tās radītāji, – cilvēki, kuriem es ticu. Tieši tāpat kā pašam konceptam. Kad informācija kļūst dzīva, apaug ar pieredzi, tā kļūst par zināšanām. Un tieši zināšanās ir spēks,” viņa akcentē.

“Šajā zināšanu centrā cilvēki varēs iegūt vērtīgus padomus par visdažādākajām tēmām. Piemēram, ja ciešat no muguras sāpēm, tad var pierakstīties pie speciālista un gaidīt vairākus mēnešus, vai arī meklēt atbildes interneta dzīlēs. Pēc pieredzes redzu, ka cilvēki ir izslāpuši pēc kvalitatīvas informācijas. Zikurāts būs vieta, kur pulcēsies labākie speciālisti un dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi,” stāsta projekta līdzautore un fizioterapijas centra “Izvingro” vadītāja Anete Riekstiņa.

Zikurāts ir zināšanu telpa, kurā notiek lekcijas, semināri, sesijas, kā arī izklaides pasākumi cilvēka fiziskās un garīgās veselības veicināšanai. Zikurāts ir tapis, pateicoties domubiedru grupas vēlmei uzsvērt zināšanas un cilvēku savstarpējās attiecības, kā sociālas  izaugsmes pamatu. Minētais tiks panākts, organizējot sabiedriskos pasākumus, piesaistot Latvijā atzītus speciālistus un sadarbojoties ar citām līdzīga profila organizācijām. Gada garākajos vakaros Zikurāta pasākumi notiks iekštelpās Bruņinieku ielā 36, savukārt vasarās ir paredzēti izbraukuma semināri Latvijas teritorijā.

Zikurātā sniegtā informācija tiek iedalītā četrās kategorijās – četrās debespusēs:

  • Ziemeļos cilvēka prāta un apziņas pētnieki sniedz zināšanas par psihes, domu un emociju būtību.
  • Austrumos notiek netradicionālās medicīnas nodarbības, izmantojot holistisko veselības prakšu metodes.
  • Dienvidos ievērojamas personības iedvesmo un dalās savā dzīves pieredzē. Tiek rīkoti muzikāli priekšnesumi un ceļotāju vakari.
  • Rietumi ietver lekcijas par cilvēka organismu un veselību no klasiskās medicīnas skatupunkta.

 

Jau no oktobra sākuma zināšanu telpā “Zikurāts” nodarbības vadīts Latvijā labi zināmas personības: Inese Ziņģīte, Anatolijs Danilāns, Viesturs Rudzītis, Inese Millere, Juris Batņa, Harijs Tumans, Zanda Erbss un citi.

X