Ekspertu Diskusija: Vīriešu veselība – vīrišķā spēka saglabāšana

Diskusijā četri vīrieši – katrs būdams eksperts savā jomā – runās par vīrieša atbildību par savu veselību personīgā, ģimenes, sabiedrības un iesīkstējušās nevarības čaulas laušanas līmeni. Ir zināms, ka, pievēršot uzmanību profilaksei un neignorējot pirmos simptomus, mūsdienās iespējams nesabojāt vai izārstēt vīriešu orgānu darbību tā, lai seksuālā un reproduktīvā veselība necieš vai cieš pēc iespējas maz. Taču tipiska vīriešu reakcija, kad viņi kaut ko satausta sēkliniekos, kaut ko ierauga uz dzimumlocekļa vai nevar normāli urinēt, ir – iebāzt galvu smiltis un domāt, ka viss jau būs kārtībā, pats pāries. No kurienes nāk šāds domāšanas veids? Kāpēc rodas nepatika, domājot par došanos pie ārsta? Kā nostāties aci pret aci ar savām bailēm, ka kaut kas varbūt arī jāārstē? Kā pārtraukt no padomju gadiem līdzi nākošo murgu, ka sieviete biksta vīrieti, lai pārbaudās, pieraksta pie ārsta un vēl pie rokas aizved līdz kabinetam? Spēks ir saknēs, bet – vai mūsu vīrieši savu veselību uzskata par vērtību?

Par diskusijas dalībniekiem:
PĒTERIS VAGANOVS, urologs, Latvijas Urologu asociācijas priekšsēdētājs: “Doties pie ārsta daudziem neļauj neapzinātas bailes no ārstēšanas – ja nu kaut ko atklāj.”

VENTS SĪLIS, Dr.sc.soc., Mag. phil., Asoc.prof., Telpaviriem.lv: “Vīrietis sākas tad, kad supervaronis viņā nomirst. Kad visa varonība nolikta malā, vīriešos rodas pazemība, kas paceļ, tāds vīrietis var lūgt palīdzību.”

ARTŪRS UTINĀNS, Dr.med., psihiatrs, ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikā: “Kad jāizvēlas starp tūlītēju baudu un baudu pēc ilgāka laika, smadzenēs rodas konflikts, kurā lielākas uzvaras iespējas ir īstermiņa baudai.”

ĒRIKS MIKELŠTEINS, dzimis un audzis Kanādā, uz Latviju pārcēlies pirms 12 gadiem, pavārs un uzņēmējs, kurš pēc prostatas vēža operācijas tagad Rīgā ver vaļā savu restorānu: “Cilvēki saka – ja es nezinu, tad viss ir labi. Bet kādā dienā tu zināsi, un tad nebūs labi.”

Organizatoriskie jautājumi:
Visi laipni aicināti – ieeja bez maksas. Pasākumu Jūs varēsiet vērot Facebook tiešraidē Zikurāts lapā.

Adrese: Bruņinieku iela 36, 2. stāvs. Pie ārdurvīm spiežam otro podziņu “Zikurāts”

Biļete ir nopērkama arī pasākuma norises vietā, iepriekš pieskatot ar sms: 22441226 (vārds, uzvārds).

Uz tikšanos!

X